Dotacje

Wielu Klientów zainteresowanych inwestycją w urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii zadaje sobie pytania, na co mogą dostać dotację oraz ile dostaną dotacji w 2023 roku. Popularne wśród beneficjentów są dotacje Czyste Powietrze, a także dotacje Mój Prąd. Firma Hubra udziela kompleksowego wsparcia w zakresie starania o otrzymanie dotacji. Najwyższą jakość świadczonych usług w tym zakresie zapewnia nasz wykwalifikowany, doświadczony personel.

Dotacje Czyste Powietrze 2023

Dofinansowania obejmują kilka programów, które przeznaczone są zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla rolników oraz przedsiębiorców. Dzięki możliwości otrzymania dotacji planowane inwestycje mogą okazać się o wiele tańsze dla Klienta, a co za tym idzie – bardziej opłacalne. Jednym z programów realizowanych w 2023 roku są dotacje Czyste Powietrze, które pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ułatwienie zakupu instalacji fotowoltaicznej poprzez dofinansowanie to główne założenia, jakie ma program Czyste Powietrze. Jaka kwota dofinansowania przysługuje beneficjentom? Jest ona uzależniona od wielkości rocznego dochodu i może pokryć od 40 do nawet 100% kosztów instalacji. Program dotyczy między innymi paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Dotacje Mój Prąd 2023

Drugim programem są dotacje Mój Prąd 5.0. Jednostką prowadzącą ten projekt jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje Mój Prąd dotyczą między innymi fotowoltaiki, pomp ciepła w różnych konfiguracjach, a także magazynów energii. Dofinansowanie z tego programu do fotowoltaiki obejmować może maksymalnie połowę kosztów kwalifikowanych. Wielkość dopłat uzależniona jest od rodzaju przedsięwzięcia i może wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Hubra – profesjonalne wsparcie przy dotacjach, wypełnianiu dokumentów i składaniu wniosków

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalne wsparcie przy staraniu się o dotacje. Współpracujemy z funduszami i wypełniamy niezbędne dokumenty dotacyjne, by pozyskać środki potrzebne do realizacji konkretnych inwestycji. Posiadamy działy prawne, dotacyjne oraz administracyjne, poza tym osoby zainteresowane inwestycją z zakresu odnawialnych źródeł energii mają możliwość skorzystania z usług naszego profesjonalnego Biura Obsługi Klienta oraz wsparcia wykwalifikowanych doradców, czy też naszych doświadczonych audytorów. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania, jak wyliczyć dotacje na fotowoltaikę i pomy ciepła oraz wyjaśnią inne interesujące Klienta zagadnienia.