Dla rolnika

Gospodarstwa nastawione na produkcję roślinną, czy też zwierzęcą, zużywają znaczne ilości energii elektrycznej, a ta nie należy do najtańszych. Koszty te w dużym stopniu można jednak zredukować, w tym zwłaszcza stawiając na produkcję własnej energii – możliwe jest to dzięki panelom fotowoltaicznym i pompom ciepła. Inwestycja w odnawialne źródła energii to ekologiczne, a przy tym ekonomiczne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści dla rolnictwa. W firmie Hubra rolnicy mogą otrzymać kompleksowe wsparcie w zakresie wyboru urządzeń, a także ich montażu. Pomagamy również przy staraniu się o dotacje do planowanych inwestycji.

Energooszczędne gospodarstwo rolne

W dobie rosnących cen energii elektrycznej oraz w trosce o środowisko naturalne warto wybierać ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, a do takich z pewnością należą technologie odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaikę, pompy ciepła oraz magazyny energii w rolnictwie spotyka się coraz częściej. Do długiej listy korzyści związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych zalicza się między innymi niższe rachunki za prąd, a także niższą emisję dwutlenku węgla. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest również wysoka niezależność energetyczna oraz niezależność od zmieniających się cen energii elektrycznej. Nasza firma posiada i wdraża wyłącznie sprawdzone rozwiązania energooszczędne dla gospodarstw rolnych, co przekłada się na realne oszczędności rolnika.

Odnawialne źródła energii w nowoczesnym rolnictwie

Wytwarzany z fotowoltaiki prąd wykorzystać można do pokrycia zapotrzebowania budynków inwentarskich, poza tym można przeznaczyć go do zasilania maszyn rolniczych i urządzeń. W rolnictwie coraz częściej wykorzystywane są też pompy ciepła, które pozyskują energię z powietrza, wody lub gleby. Nowoczesne urządzenia nie emitują dwutlenku węgla, poza tym nie zanieczyszczają środowiska. Dobrym uzupełnieniem infrastruktury OZE są ponadto magazyny energii, które sprawdzą się na wyprodukowane nadwyżki. W wyborze najkorzystniejszego rozwiązania dla gospodarstwa rolnego pomóc mogą specjaliści z Hubra – zawsze na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby Klienta, by jego inwestycja była dla niego jak najbardziej satysfakcjonująca.

Hubra – z myślą o rolnikach i ich potrzebach

Decydując się na montaż urządzeń wytwarzających energię elektryczną i cieplną, warto nawiązać współpracę z firmą Hubra. Dla każdego Klienta staramy się być partnerem, który służy pomocą na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Oferujemy pomoc w zakresie:

  • wyboru urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb gospodarstwa,
  • projektowania,
  • montażu i gwarancji,
  • wsparcia technicznego,
  • rozbudowy instalacji bądź modernizacji instalacji już istniejących.

Nasi wykwalifikowani specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zapewnić właścicielom gospodarstw rolnych kompleksowe wsparcie w zakresie wyboru dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb rozwiązań. Zapewniamy również profesjonalne wsparcie w zakresie pozyskiwania dotacji na planowane inwestycje. Zachęcamy do kontaktu!