Magazyn energii

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych stają się tzw. magazyny energii, inaczej magazyny prądu, które wykorzystywane są między innymi w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Naszym Klientom oferujemy wyłącznie wysokiej jakości magazyny energii, które są bezpieczne w użytkowaniu i niezawodne. Zapewniamy przy tym profesjonalne doradztwo przy wyborze odpowiedniego magazynu prądu, poza tym dostarczymy oraz podłączamy zakupione urządzenie we wskazane przez Klienta miejsce.

Domowy magazyn energii – jak to działa?

Magazyn energii to urządzenie wykorzystywane do przechowywania energii, jeśli produkcja energii elektrycznej w domowym gospodarstwie przewyższa jej zużycie. Domowe magazyny prądu umożliwiają bezpieczne gromadzenie energii elektrycznej, która została wcześniej pozyskana z fotowoltaiki. Zasada działania urządzenia jest prosta – wytworzona z instalacji fotowoltaicznej energia wykorzystywana jest na bieżące potrzeby gospodarstwa. Jeśli jednak produkcja przewyższa zużycie, nadwyżka trafia do magazynu energii. Kiedy natomiast magazyn zostanie w pełni naładowany, nadwyżka prądu wysyłana jest do sieci.

Najważniejsze korzyści z posiadania magazynu energii w gospodarstwie domowym

Inwestując w magazyn energii, można liczyć na wiele korzyści. Do niezaprzeczalnych korzyści z posiadania domowego magazynu energii zalicza się:

  • wysoką niezależność energetyczną,
  • brak przerw w dostarczaniu prądu,
  • ograniczenie negatywnych następstw dotyczących przeciążenia sieci energetycznej.

Posiadanie magazynu energii to również możliwość maksymalnego wykorzystania wyprodukowanej wcześniej energii elektrycznej. Magazyn energii stanowić może wsparcie dla domowej stacji ładowania samochodu elektrycznego, poza tym ewentualna sprzedaż domu z fotowoltaiką i magazynem energii z pewnością podniesie jego wartość.

W czym możemy pomóc?

Energooszczędne budownictwo to nasza specjalność. Klientom zainteresowanym instalacją magazynu energii oferujemy dokładny audyt, a także wnikliwą analizę oraz propozycję najbardziej opłacalnych rozwiązań. Jeśli Klientowi zależy na kompleksowym wsparciu podczas całego procesu inwestycyjnego w magazyny energii, chętnie służymy pomocą. Zaproponujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa domowego i oczekiwań inwestora. Dokładnie przeanalizujemy potrzeby Klienta i pomożemy mu w wyborze najlepszej jakości urządzenia, a także zajmiemy się dostawą urządzenia we wskazane przez Klienta miejsce oraz jego profesjonalnym podłączeniem.